Ana Sayfa
Duyurular
Fakültemize Sakarya Sanayisinden Önemli Ziyaret
Fakültemize Sakarya Sanayisinden Önemli Ziyaret

Fakültemize Sakarya Sanayisinden Önemli Ziyaret

Sakarya Sanayisinin temsilcilerinden Bahattin KILIÇ başkanlığındaki heyet, Fakültemizi ziyaret etti. Ziyaret kapsamında gerçekleştirilen toplantıya 10 firma temsilcisi katıldı. Toplantıda sanayide karşılaşılan problemler ve çözümler tartışıldı. İlk olarak mevcut durum tespitinin yapıldığı toplantıda, geliştirilebilecek organizasyonel çözüm önerileri geliştirildi. UMDE programı kapsamında öğrencilerin son sınıfta bir dönem sürekli olarak sanayide bulunmasının artık zorunlu hale getirildiği, UMDE programı çerçevesinde her yıl daha çok öğrencinin firmalarda deneyim kazandığı ifade edildi.

Sanayicilerimizin bu tür toplantıların daha fazla yaygınlaştırılması talebini ilettiği toplantıda ayrıca firmalar arasında bir network kurulmasının yolları da irdelendi. Dekan Prof.Dr. Orhan TORKUL, firmalara dair bir mevcut durum analizinin yapılmasının gerektiğini söyledi. Firmaların farklı ortamlardaki yetenek ve deneyimlerinin bir portalda toplanması ile daha büyük işlerin alınabileceği ve küçük ölçekli firmalara dağıtılarak firmaların mali sıkıntılarının da giderilebileceğini söyleyen TORKUL, bu konuda küçük ölçekli ve büyük ölçekli firmalarından destek beklediklerini söyledi.

Ayda bir kere tekrarlanması planlanan toplantıların üniversite-sanayi işbirliğine önemli katkılar sağlayacağı, son sınıf mühendislik öğrencilerinin sanayi tecrübesi ve aynı zamanda küçük ve orta ölçekli sanayi firmalarına ise büyük projelerde yer alma imkanlarını ortaya çıkaracağı bekleniyor.