Ana Sayfa
Duyurular
Fakültemizden Ermaksan'a Ziyaret
Fakültemizden Ermaksan'a Ziyaret

Fakültemizden Ermaksan'a Ziyaret

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı, BİMAYAM (Biyo-medikal Manyetik ve Yarı İletken Malzemeler Uygulama ve Araştırma Merkezi) müdürü ve Eklemeli üretim konularında araştırma faaliyetlerine devam eden Osman İyibilgin, Bursa’da bulunan ERMAKSAN firmasını ziyaret etti.

ERMAKSAN, hem yurt içinde hem de yurt dışında faaliyet gösteren ve makine imalatı konusunda lider kuruluşlar arasında yer alan bir firmadır. Yüksek teknolojili Lazer sistemleri de üreten ERMAKSAN firması, lazer sistemlerini (rezenaratör) yerli olarak üreten ilk ve tek firmadır. Firma yerli olarak metal yazıcı üretimi konusunda da faaliyetlerine devam etmektedir.

ERMAKSAN ziyareti sırasında, Nizam Muzafferoğlu (Optoelektronik Merkezi Müdürü) ile görüşen Sakarya üniversitesi ekibi, ERMAKSAN firması ve ürünleri hakkında bilgi aldı. Daha sonra Ar-Ge koordinasyon sorumlusu Fatih Pıtır ile görüşen Sakarya üniversitesi ekibi,  Üniversite-sanayi iş birliğinin geliştirilmesi ve özellikle eklemeli üretim teknolojileri konusunda gerçekleştirilebilecek Ar-Ge faaliyetleri konusunda muhtemel işbirliklerini değerlendirmiştir. Son olarak, ERMAKSAN geo’su Erol Özkayan ile görüşen Sakarya üniversitesi ekibi, sanayiye yönelik yenilikçi projeler geliştirmek düşüncesiyle ziyaretini tamamlamıştır.