Ana Sayfa
Duyurular
Samib'den Fakültemize Ziyaret
SAMİB'den Fakültemize Ziyaret

SAMİB'den Fakültemize Ziyaret

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB)‘nin Üyelerine dönük olarak düzenlemiş olduğu toplantı, Sakarya Mühendislik Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Orhan TORKUL’ un ev sahipliğinde,  Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Bölüm Öğretim Üyeleri ve SAMİB Üyelerinin yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi.
 
Toplantı, SAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Orhan TORKUL’ un açılış konuşması ile başladı. SAMİB Üyeleri’ne Üniversitedeki imkânlar hakkında bilgilendirme yapılırken, Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında ortak proje çalışmaları, Laboratuvar imkanlarından SAMİB Üye Firmalarının istifade etmesi konuları dile getirildi.
 
Sonrasında sırası ile Jeofizik Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Levent GÜLEN, Endüstri Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Cemalettin KUBAT, Metalürji Malzeme Mühendisliği Bölümü ve KATAMER ( Kaynak Teknolojileri Araştırma, Muayene ve Uygulama Merkezi) Müdürlüğünden Prof. Dr. Ahmet ÖZEL, Çevre Mühendisliği Bölümünden Doç. Dr. Mahnaz Gümrükçüoğlu YİĞİT, Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümünden Doç. Dr. Cenk YAVUZ, Gıda Mühendisliği Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Serpil ÖZTÜRK, İnşaat Mühendisliği Bölümünden Osman SÖNMEZ, Makine Mühendisliği Bölümünden Sedat İRİÇ, bölümleri ve yaptıkları çalışmalar hakkında SAMİB Üyelerine bilgilendirme yaptılar.
 
Bilgilendirmenin ardından SAÜ Mühendislik Fakültesinin, Enerji Teknoloji Laboratuvarı, TESLAB (Termal Sprey Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı), Hesaplı ve Deneysel Kırılma Mekaniği Laboratuvarı ve BİMAYAM (Biyomedikal, Manyetik ve Yarı İletken Malzemeler Uygulama ve Araştırma Merkezi Laboratuvarları gezilerek yapılan çalışmalar yerinde incelendi.