Ana Sayfa
Duyurular
Kocaeli Üniversitesinden Fakültemize Ziyaret
Kocaeli Üniversitesinden Fakültemize Ziyaret

Kocaeli Üniversitesinden Fakültemize Ziyaret

Dünya’nın çeşitli kentlerinde, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Akıllı Şehirler Konferansı’nın bu yılki katılımcıları arasında bulunan sayın Necmi Özdemir başkanlığındaki Kocaeli Üniversitesi ekibi, 23 Kasım 2017 günü fakültemizi ziyaret etti. Heyet içinde yangın güvenliği alanında özgün ve önemli çalışmaları bulunan Demo Fire firması sahibi Fikret Kır ve SAÜ Yangın Araştırmaları ekibine destek veren Kocaeli Üniversitesi öğretim üyelerinden İnşaat Mühendisi Doç. Dr. Salih Taner YILDIRIM, Kimya Mühendisi Yrd.Doç.Dr. Kadriye OKTOR ve Elektrik Mühendisi Hüsnü BAYSAL’da bulundu.
Akıllı Şehirler Konferansı’nın Türkiye ayağı bu yıl 27-29 Nisan 2017 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayın’da yapıldı. Toplantıya geçen sene 22 ülkeden 119 konuşmacı katılmıştı. Akıllı Şehirler Konferansı’nın bu yılki konuları;
•    Ulaşım
•    Yenilikçilik ve Teknoloji
•    Enerji
•    Akıllı Toplum
•    Büyük Veri ve Kent Güvenliği
olarak belirlenmişti.
KOÜ heyeti ziyaretinde kentsel ölçekte uygulanan yeni nesil akıllı güvenlik sistemlerine olan ihtiyaçtaki artışa binaen güncel teknolojiye entegre edilebilen yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine konuşuldu. Toplantıda önümüzdeki yıl için akıllı şehirler, güvenlik sistemleri ve yangın güvenliğine yönelik bir organizasyon düzenlenmesi konusunda çalışmaların başlatılması için görüş birliğine varıldı. Sakarya ve Kocaeli Üniversiteleri ortaklığında yapılması planlanan organizasyonun “Akıllı Güvenlik, Bina ve Ulaşım Sistemleri, Kent Altyapı ve Üst Yapı, Toplu Ulaşım, Bilgi ve Akıllı Yangın Güvenliği Teknolojileri” üzerinde hem konferans hem de fuar faaliyetlerini içermesi bekleniyor.