Ana Sayfa
Duyurular
Mühendislik Fakültesi Bilimsel Araştırma, Ar-Ge ve Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (küsi) Projeleri Değerlendirme ve Planlama Çalıştayı Gerçekleştirildi
Mühendislik Fakültesi Bilimsel Araştırma, Ar-Ge ve Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Projeleri Değerlendirme ve Planlama Çalıştayı Gerçekleştirildi

Mühendislik Fakültesi Bilimsel Araştırma, Ar-Ge ve Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Projeleri Değerlendirme ve Planlama Çalıştayı Gerçekleştirildi

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından düzenlenen “Mühendislik Fakültesi Bilimsel Araştırma, Ar-Ge ve Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Projeleri Değerlendirme ve Planlama” çalıştayı düzenlendi.

SAÜ Süleyman Demirel Kütüphanesi Ek Binasında yapılan çalıştaya Mühendislik Fakültesine ait bölümlerinin tamamından daha önce dış kaynaklı proje yönetmiş/yöneten öğretim üyeleri ile proje çalışmalarına istekli ve/veya Fakülte olarak proje çalışmalarına katkı sağlayabilecek öğretim üyeleri yoğun ilgi göstererek katılım sağladı.    

Çalıştayın açılış konuşmanı yapan Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Sn. Prof. Dr. Ali Osman Ayhan, çalıştayın bundan sonra yapılacak bilimsel araştırma ve Ar-Ge çalışmaları konusunda önem arz ettiğini vurgulayarak, bu çalıştaydan elde edilecek çıktıların fakültenin kısa, orta ve uzun vadeli stratejilerine büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Çalıştayın açılışında konuşan SAÜ Araştırma Geliştirme Süreçlerinden sorumlu Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Hatem Akbulut bilimsel araştırma ve Ar-Ge projelerinin üniversitemizin vizyonu açısından kritik öneme sahip olduğunu belirterek, bu alanda SAÜ hedeflerinden bahsetti. SAÜ’nün Araştırma Geliştirme Üniversitelerinin arasında yer alması gerektiğini belirterek, bu konu ile ilgili birim ziyaretlerinin en kısa sürede planlanacağını ifade etti.

Çalıştayda Mühendislik Fakültesine ait bölümlerin bilimsel araştırma ve Ar-Ge projeleri bazlı GZFT (Güçlü Yönler-Zayıf Yönler-Fırsatlar-Tehditler) analizi yapılarak, bölümlerin Ar-Ge proje önerileri, detayları ile birlikte beyin fırtınası yapılarak değerlendirildi. Tehditlerle ilişkili riskler belirlenerek ve puanlanarak, aksiyon planları oluşturuldu.

Çalıştayın sonunda ise bölümler, çalıştay hakkında değerlendirmelerde bulunarak organizasyondan duydukları memnuniyeti ifade etti. Hem çalıştay organizasyonunda görev alan hem de çalıştaya değerli fikirleriyle katılım sağlayan öğretim üyelerine Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ali Osman Ayhan tarafından Teşekkür Belgeleri verilerek çalıştay sona erdi.

Fotoğraflar